Za programowanie treningów w No.1 Gym odpowiada nasz Head Coach – Jola Wesołowska.

Zapoznajcie się z listą jej najważniejszych uprawnień oraz krótkim opisem przedstawiającym jej osobę:

-Crossfit Level 2 Trainer

-Instruktor Sportów Siłowych

-Trener Personalny

Członek grupy TOP TEAM w CKB Polska

Uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach

Między innymi:

-Scaling Crossfit

-Trening Funkcjonalny

-Podstawy gimnastyki w treningu siłowo wytrzymałościowych

-Dieta i suplementacja w Crossfit

Finalistka licznych zawodów CrossFit , biegów z przeszkodami i biegów ulicznych.

Laureatka Ogólnopolskiego Plebiscytu Fitness Motywatory.

Jej droga do celu nie była łatwa, a start zaczynał się u stóp wielkiej góry. Licznik pokazywał 20 kg nadwagi,  zbędnego balastu Jola pozbyła się w kilka miesięcy, a CrossFit stał się jej prawdziwą pasją. Wygodne życie pracownika biurowego zamieniła na życie, na sali treningowej. Swoją postawą zaraża i motywuje innych do działania.

Oprócz Joli zajęcia prowadzą również inni trenerzy, poznajcie wszystkich oraz krótki opis zajęć, na których się z nimi spotkacie.

Jolanta Wesołowska – Head Coach Paweł Ciechacki – Coach WOD Maciej Olech – Coach WOD

WOD –  system treningowy, który wykonuje się w bardzo intensywny sposób bez chwili na odpoczynek. W efekcie pojawia się ogromne zmęczenie, które wpływa na rozwój siły i masy mięśniowej. Ta forma zajęć wyrabia wydolność krążeniową i oddechową. Ma duże znaczenie w zwiększeniu szybkości, psychomotoryki, rozciągliwości i równowagi. Ten system jest również doskonałą propozycją dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Poza tym katorżniczy trening jest doskonałą okazją do przełamywania własnych barier, co świetnie wpływa na rozwój osobisty.

         Marcin Muziński – Coach Weightlifting

Damian Sikorski – Coach Weightlifting

   

Dwubój olimpijski (Olympic Weightlifting) w różnych wariantach jest integralną częścią treningu CrossFit. Podnoszenie ciężarów wykonuje się dwiema technikami – rwaniem i podrzutem – rwanie polega na uniesieniu sztangi z pomostu bezpośrednio ponad głowę i przytrzymanie jej. Uczestnicy zajęć wykonujący ten bój trzymają sztangę w tzw. szerokim uchwycie; podrzut jest bojem, w którym uczestnicy podnoszą sztangę najpierw na klatkę piersiową, po czym następuje tzw. „wybicie góry”, czyli uniesienie sztangi ponad głowę.

Krzysztof Figiel – Coach Gymnastics & Coach Kids

 

Trening gimnastyczny (Gymnastics) opiera się na budowaniu siły maksymalnej w ruchach z masą ciała. Największy nacisk kładziony jest na jak największe wytrenowanie mięśni głębokich, tj. „core”, który odpowiada m.in. za stabilność ciała, kompresję, zdrowy kręgosłup, ekonomiczny ruch w ćwiczeniach statycznych i dynamicznych, np.( kipping, snatch, chodzenie/stanie na rękach ).

Na zajęciach uczymy się również podstawowych elementów: podciąganie, pompki, przysiady, stanie na rękach, L-sit, po opanowaniu których jesteśmy gotowi na bardziej zaawansowanie elementy: muscle-up, chodzenie na rękach, pistolety. Nabierając odpowiednich wzorców ruchowych łatwiejsze będą ćwiczenia z użyciem sztang, oraz kettlebell.